Polowanie na odyńce

Termin: cały rok
Ilość dni: 7 dni (5 dni polowania) 
Miejsce: Góry Pamir - wschodni Tadżykistan, okręg Alichur
Grupa: 2 - 7 myśliwych

Dziki występujące w Tadżykistanie należą do osobników bardzo dużych, z imponującym orężem. Ze względu na dość liczne występowanie wilka, populacja dzika jest mocno przerzedzona. Osobniki które przetrwały naturalną selekcję są naprawdę potężnych rozmiarów. Każdy strzelany odyniec jest praktycznie medalowym okazem. Odyńce pozyskiwane w Tadżykistanie maja średnia masę dochodzącą do 200 kg. Polowanie odbywa się w niższych partiach Gór Pamir w miejscach o bardzo bujnej, krzaczastej roślinności. Preferowane są dwa sposoby łowów: z psami lub z zasiadki.

Podprowadzający zawodowi myśliwi polujący w górach od pokoleń. Nocleg przeważnie w murowanych domkach położonych w niższych partiach górskich. Temperatury jesienią w dzień ok. 15º C w nocy ok. 0ºC. Temperatury zimą w dzień ok. - 20º C w nocy - 35º C. Wyżywienie proste z elementami tradycyjnej kuchni tadżyckiej. 

W trakcie polowania na odyńce można również zapolować na wilki, których w tym rejonie jest stosunkowo dużo. Myśliwy planujący odstrzał wilka powinien zgłosić ten fakt organizatorowi polowania na miesiąc przed odlotem.

© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl