Polowanie zbiorowe na łosie

Termin: 1 październik – 15 grudnia 
Ilość dni: 3 dni polowania
Miejsce: Laane, okolice Parku Narodowego  Soomaa
Grupa: minimum 10 myśliwych

Biuro Polowań MARCO POLO zaprasza wszystkich zainteresowanych polowaniem zbiorowym na łosie do wyjazdu na tereny łowieckie dawnych Inflantów. Organizujemy polowania zbiorowe w Estonii – miejscu, w którym populacja łosia jest najwyższa w Europie w przeliczeniu na powierzchnię danego kraju. Polowania na łosie są organizowane metodą pędzeń (podobnie jak w Polsce), jednak obszar objęty polowaniem jest znacznie większy niż u nas. Sukces na łowach zawdzięcza się w głównej mierze doskonale wyszkolonym psom i ich menerom. Estońscy myśliwi z dużym zaangażowaniem wykorzystują lokalizatory GPS, dzięki czemu praca naganki w miocie skupiona jest przede wszystkim w podążaniu za sygnałem wydawanym przez psy. Organizacja takiego polowania jest bardzo perfekcyjna i każdy namierzony w miocie łoś jest przez nagankę ruszony w kierunku myśliwych.

Obwód łowiecki, w którym polujemy,  znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego „Soomaa”. W lokalnym dialekcie słowo Soomaa znaczy „kraina bagien”. Park obejmuje 390 km2 obszarów wodno-błotnych, niedostępnych absolutnie dla człowieka. Prawdziwa oaza dla wszelakich gatunków roślin i zwierząt. Od 2009 roku Park Narodowy „Soomaa” jest największym, nienaruszonym ekosystemem torfowisk w zbiorowisku leśnym w całej Europie.

Nocleg w komfortowym  pensjonacie położonym w otulinie Parku Narodowego. Obok pensjonatu tradycyjna sauna, z której myśliwi każdorazowo korzystają po powrocie z polowania.

Istnieje możliwość zaopatrzenia się w lokalne, tradycyjne  wyroby z dziczyzny (łosina), ponieważ gospodarz łowiska prowadzi także działalność przerobu dziczyzny.

Prosimy o bezpośredni kontakt przy zapytaniu o szczegółową ofertę.

© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl