Polowanie na koziorożce

Termin: wrzesień – listopad; styczeń - luty
Ilość dni: 8 dni (5 dni polowania)
Miejsce: Góry Tien Szan – centralna część masywu
Grupa: 2 - 4 myśliwych

Polowanie na koziorożce odbywa się w górach Tien Szan, blisko granic z Chinami. Koziorożce szczególnie na początku sezonu przebywają na bardzo dużych wysokościach - nawet ponad 4 tysięcy metrów. W okresie zimowym, przy dużej warstwie śniegu zwierzęta schodzą w niższe partie gór – o tej porze roku zalecane jest polowanie dla myśliwych z mniejszą kondycja fizyczną.

Polowanie odbywa się z podjazdu koniem i z podchodu. Od myśliwych wymagana jest dobra kondycja fizyczna. Wcześniejsze rozpoznanie terenu, najczęściej z siodła, natomiast podchód na strzał zawsze pieszo.
Podprowadzający zawodowi myśliwi polujący w górach od pokoleń. Nocleg w specjalnych kampach przypominających nasze kontenery mieszkalne. Możliwy też nocleg w namiotach wysoko w górach (jeśli nie jest przewidziany powrót na nocleg do kampu).
Po przybyciu na miejsce każdy uczestnik polowania przechodzi okres aklimatyzacji (około jednego dnia) nim wyruszy na polowanie w wysokie partie górskie. Jeżeli opolowywane są tereny niżej położone, łowy zaczynają się już kolejnego dnia po przybyciu.

© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl