Wyprawa na kirgiskiego "kozieroga"

Kirgistan jest krajem, gdzie występuje jedna z najsilniejszych populacji koziorożca syberyjskiego na świecie. Nasza wyprawa odbyła się w październiku, na początku sezonu łowieckiego. Jest to termin będący nie lada wyzwaniem dla myśliwych, gdyż koziorożce występują wtedy jeszcze w wysokich partiach gór i jeśli nie spadnie śnieg, nie schodzą na niższe tereny.

Całe polowanie odbywa się konno. Do bazy głównej (stara pasterska chata) byliśmy dowiezieni z lotniska samochodem. Na miejscu zapoznanie z bracią łowiecką Kirgistanu, wspólna kolacja i rano wyjazd końmi w góry. Konie są w tych warunkach nieocenione. Przewożony jest na nich cały obóz, broń, odzież, prowiant – dosłownie wszystko.

Po rozbiciu obozu w górach rozpoczęliśmy polowanie. W tereny gdzie było to możliwe dojechaliśmy konno, dalej pozostawała tylko piesza marszruta. Polowanie polega na lustrowaniu terenu i wypatrywaniu pasących się w górach „kozierogów”. Strzał jest dość trudny, gdyż oddawany na spore odległości. Najlepszym kalibrem jest 300 Win. Magnum, który przy dalekich strzałach zachowuje dobrą trajektorię i silną energię.

Trofeum z koziorożca stanowi przede wszystkim piękny medalion, przy którym charakterystyczna broda capa dodaje niesamowitego kolorytu pięknym, karbowanym rogom!

Zapraszamy do fotorelacji z tej wyprawy!

Dodatek: Galeria zdjęć

© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl