Polowanie na królową Alp

Polowanie na kozice jest jednym z najciekawszych łowów organizowanych współcześnie w Europie. Alpejskie lodowce, górskie szczyty i gołoborza oraz hale pełne kozic stanowią niezapomnianą wizytówkę z takiej wyprawy. Trofeum jakie można przywieźć z Austrii, oprócz naszych rodzimych gatunków łownych, to kozica i świstak.

Nasza wyprawa na alpejskie łowy miała miejsce na początku października. Polowaliśmy w jednym z najwspanialszych zakątków Alp – tuż obok Grossglockner (najwyższy szczyt Austrii - m n.p.m.). Widoki były po prostu obłędne. Górskie szczyty, które u podnóża spowijała gęsta jak mleko mgła, błyszczały złotem wschodzącego słońca. O tej porze roku kozice żerują bardzo intensywnie, szykując się do nadciągającej rychło zimy.

Nasze terytorium łowieckie znajduje się na wysokości ok. 2 500 m n.p.m. Wraz z górną granicą lasu kończy się także droga leśna i dalej można się poruszać tylko na pieszo. Strzał do kozicy nie należy do zbyt łatwych, gdyż odległość strzelania wynosi niejednokrotnie ponad 200 metrów. Przed wyjściem w góry każdy myśliwi obowiązkowo musi zaliczyć trening strzelecki. Po pozytywnym zaliczeniu można już ruszać w góry po wymarzone trofeum.

Poniżej fotorelacja z ostatniego wyjazdu.

Dodatek: Galeria zdjęć

© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl