Bawoły z Parku Krügera

Republika Południowej Afryki jest jednym z nielicznych Państw na świecie, gdzie można zapolować na wszystkich przedstawicieli tzw. „wielkiej piątki”. Celem naszej wyprawy był jeden z jej grona, a mianowicie – bawół. Najsilniejsza populacja bawołów w całym RPA występuje w okolicach Parku Krügera – najstarszego obszaru chronionego na całym kontynencie afrykańskim. I tam też udaliśmy się w poszukiwaniu wymarzonego trofeum.

Farmy skupione wokół Parku Krügera nie mają żadnych ogrodzeń. Liczne stada bawołów migrujące z Parku Krügera do wodopojów i żerowisk na pobliskich farmach, niosą codziennie ze sobą „świeże” osobniki o różnej wielkości tuszy i rogów. Myśliwy polujący w takich warunkach ma możliwość obejrzenia i porównania naprawdę wielu osobników, nim wybierze tego „jedynego”.

Profesjonalne przygotowanie, samochody terenowe wysokiej klasy, komfortowa kwatera pośród buszu, zawodowi myśliwi z wieloletnim doświadczeniem – to wszystko czyni z polowania na bawoły prawdziwą, łowiecką przygodę. Dla chętnych organizujemy także wycieczkę w głąb Parku Krügera – jednego z ostatnich dzikich miejsc na Czarnym Lądzie!!!

Dodatek: Galeria zdjęć

© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl