Aktualności

ZIMBABWE - wolność i przestrzeń

W listopadzie 2017 roku został odsunięty od władzy były dyktator Zimbabwe – Robert Mugabe. Nowy prezydent zapowiedział powrót doświadczonych farmerów, rolników i myśliwych do tego pięknego kraju. Słowa dotrzymał. Zimbabwe powoli odradza się po 38 latach rządów bezwzględnego tyrana i despoty. Kraj ten przyciąga z całą pewnością miłośników polowań na „Wielką Piątkę”. Słoni o tak potężnych ciosach nie ma nigdzie,...

Majowy numer "Braci Łowieckiej"

W majowym numerze "Braci Łowieckiej" ukazał się artykuł informujący o polowaniach organizowanych przez Biuro Polowań MARCO POLO w Republice Czeskiej. Zachęcamy do lektury tego tekstu. Darz Bór!

Rosyjskie bezkresy

Wiosenne tokowiska głuszców i cietrzewi to niezapomniane chwile dla każdego myśliwego. W kwietniu br. kolejna grupa myśliwych z Biura Polowań MARCO POLO odwiedziła rosyjskie bezkresy w poszukiwaniu tej cudownej pieśni. Budząca się z zimowego snu rosyjska tajga, obdarowała nas pięknym trofeum. Niezapomniane chwile udało się uchwycić okiem obiektywu. 

Łowy na żubry w Białorusi

Biuro Polowań MARCO POLO zaprasza do zapoznania się ze zdjęciami z Naszej wyprawy do Białorusi. Polowanie było zorganizowane w obwodzie łowieckim Białoruskich Lasów Państwowych. Powierzchnia łowiska wynosi ponad 50.000 ha, populacja żubra na tym terenie szacowana jest na ok. 1000 osobników. Przy tak dużym zagęszczeniu tych królewskich zwierząt, już pierwszego dnia udało się nam upolować złotomedalowego osobnika.

Polowanie na kozice podczas rui

Polowanie w Alpach zachwyca myśliwych o każdej porze roku. Jednak najpiękniejsze łowy są podczas rui kozic w listopadzie. Wtedy to właśnie można strzelić medalowego capa. Przekonała się o tym grupa myśliwych zaprzyjaźniona z Naszym Biurem. Na trzy strzelone capy, dwa były medalowymi osobnikami. Szczęśliwym zdobywcom tych pięknych trofeów szczerze gratulujemy. Darz Bór!
© 2014 MarcoPolo Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: MadeNet.pl